Kwiaciarnia w internecie

Wysyłamy kwiaty do Polski

Jakie znaczenie mają kolory kwiatów na Walentynki?

Written By: Kronos - Lut• 11•18

Walentynki to święto, które obchodzi prawie cały świat. Ale w każdym kraju ten dzień świętowany jest na różne sposoby. W Polsce w tym dniu zwyczajem jest dawanie prezentów ukochanym. W Walentynki można z łatwością wyrazić swoje uczucia za pomocą karty walentynkowej lub kwiatów itp. Zakochani urządzają romantyczne kolacje, spacery, zapraszają drugą połówkę w niezapomniane dla nich miejsca. I oczywiście jednym z najważniejszych atrybutów tego wieczoru jest piękny bukiet. Dlaczego ludzie tak chętnie obchodzą dzień zakochanych? Odpowiedź może być tylko jedna – człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.

Jak wybrać odpowiednie kwiaty na Walentynki?

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz w życiu usłyszał, że kwiaty mają swój własny język. Tak, każdy kwiat ma swoje znaczenie, a każdy kolor nosi pewien podtekst. Istnieje wiele różnych przesądów i mitów związanych z kwiatami lub ich kolorami. Nawet najbardziej przesądni ludzie najczęściej przestrzegają ustalonych tradycji. Kwiaty na Walentynki to kwiaty miłości, bo człowiek został stworzony przez miłość, dlatego ona tak bardzo go pociąga.

Pierwsze miejsce na liście tradycyjnie zajmują róże na Walentynki. Dla wielu róże stały się ucieleśnieniem romansu, pasji i nieskończonej miłości. Najczęściej czerwone, szkarłatne róże są używane do wyrażania uczuć. Ale można opowiedzieć o swoich uczuciach i intencjach przy pomocy innych odcieni róż. Na przykład biała róża jest symbolem czystości i niewinności, różowe róże to symbol najwyższego szczęścia, a bukiet białych i czerwonych róż symbolizuje jedność dwóch połówek. Bukiet na Walentynki, zebrany z róż w różnych odcieniach, powie ukochanej osobie o wszystkich uczuciach i doznaniach, które są przeżywane.

Drugie miejsce należy do tulipanów. Tulipany na Walentynki są bardzo popularne. Te kwiaty są symbolem czystej miłości i wielkiego szczęścia, bardzo lubiane za wspaniały aromat i piękne pąki. Te kwiaty są piękne same w sobie, w sojuszu z innymi kolorami. Niezależnie od pomysłów na Walentynki, bukiet tulipanów będzie dobrze pasował do każdego planu. Trzecie miejsce zajmują goździki również bardzo popularne na święto zakochanych. Goździki są różnego rodzaju i prawie we wszystkich kolorach tęczy.

Czwarte miejsce należy do gerber. Tradycyjnie gerbera jest uważana za kwiat radości i lata. Gerbery na Walentynki, stają się symbolem świeżości i miłości, to również kwiat paradoksów symbolizuje zarówno tajemnicę i otwartość. Bukiet z tych kwiatów to nie tylko sposób, aby poprawić nastrój, ale także znacznie poprawić atmosferę w pomieszczeniu. Gerbery są najbardziej odpowiednie dla impulsywnych i otwartych kobiet.

Piąte miejsce kwiatów na Walentynki zajmują storczyki. Storczykowy symbol wyrafinowania, czułości i miłości. Symbolem intymności jest to, dlaczego ten piękny kwiat jest zwykle dawany tylko bliskim. Warto zwrócić szczególną uwagę na bukiety zdobione słodyczami i innymi materiałami dekoracyjnymi. Bukiety kwiatów i słodycze na Walentynki przyciągają nie tylko ich piękno, ale także słodką niespodziankę. Taki bukiet nie pozwoli zostać obojętnym żadnemu przedstawicielowi płci pięknej i będzie również wspaniałym prezentem dla mężczyzny.

Niezależnie od wyboru kwiatów na Walentynki, warto skonsultować się z florystą w kwiaciarni, który zapewnią fachową pomoc przy wyborze bukietu i prezentów a co więcej kurier może dostarczyć zamówienie w wybranym czasie i miejscu. Ile radości i wzruszenia sprawi bukiet wonnych kwiatów w dniu święta miłości wiedzą tylko Ci, którzy wyznają pogląd „gdzie posiało się miłość, tam wzrasta radość”

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.